מלם שכר - מקצוענות נטו בשבילך
מידע כללי

תיקון 127 לחוק הביטוח הלאומי, התשע"א-2011 - תשלום תגמולים למשרתים במילואים באמצעות מעביד

ביום 02.03.2011 פורסם ברשומות תיקון 127 לחוק הביטוח הלאומי, אשר התקבל בכנסת ביום 28.02.2010 ושינה את הוראות סעיפים 276, 280 לחוק הביטוח הלאומי ואת הוראות חוק הגנת השכר בדבר תשלום תגמולי המילואים.
לפי התיקון, עובד חודשי, או עובד שעתי או יומי אשר עבד יותר מ-75 יום אצל המעביד ושירת במילואים, יקבל מהמעביד – על חשבון תגמולי המילואים – סכום בגובה השכר אשר היה משולם לו אילו היה ממשיך לעבוד באופן רגיל. את השכר הרגיל על המעסיק לשלם לכל המאוחר ביום שבו היה משתלם שכרו של העובד אילו היה ממשיך לעבוד כרגיל.
את יתרת התגמול – היינו את ההפרש שבין השכר הרגיל לבין התגמול אשר הועבר למעסיק על-ידי המוסד לביטוח לאומי – רשאי המעסיק לשלם בשלב מאוחר יותר: ביום שבו היה משתלם שכרו של עובד בעד החודש שבו הועברו הכספים למעביד. בחישוב ההפרש לא יילקח בחשבון סכום ששולם לעובד עקב עבודתו בזמן המילואים וסכום שהיה משולם לעובד בכל מקרה - בין שהוסיף לעבוד ובין שנעדר מעבודתו.
משמעות התיקון היא שעל אף שעל המעסיק לשלם את גובה השכר הרגיל על חשבון תגמולי המילואים, את יתרת התגמול הוא ישלם לאחר שהסכום הועבר לידיו על ידי המוסד לביטוח לאומי.
יצוין, כי דין ההפרש הוא כדין שכר עבודה ויש לפרט בתלוש השכר של העובד את התשלומים שהמעביד שילם על חשבון התגמול ואת יתרת התגמול שהועברה לעובד. מעסיק אשר לא ישלם את התשלומים האמורים במועד, מסכן עצמו בתביעה בשל הלנת שכר.
התיקון החדש חל על תגמול מילואים אשר מגיע בעד שירות המילואים שחל מיום 02.03.2011, אף אם השירות החל קודם לכן.
יודגש, כי בשלב זה אין שינוי בתהליכי העבודה ואופן חישוב תגמול המילואים במערכות השכר של מלם שכר בעקבות התיקון, וזאת משום שלא נמצאו פערים בין הוראות התיקון לבין המצב הקיים כיום במערכות השכר של מלם שכר.

בין לקוחותינו

כל התכנים, המידע והעזרים המופיעים באתר מלם שכר, נועדו למתן אינפומציה בלבד, ואינם בגדר המלצה.
השימוש באתר כפוף לתנאי השימוש ואינו מחליף את אחריות הגולש לקבלת ייעוץ ע"י גורם מוסמך.

נגישות
גודל טקסט:
א א א
שינוי צבעי האתר:
מקשי קיצור
?

לחיצה חוזרת ונשנית על המקש Tab תעביר אתכם בין הקישורים והאזורים השונים בעמוד.

הפעלת מקשי הקיצור תלויה בדפדפן שבו אתם משתמשים:

ב Internet Explorer ובChrome ובגרסאות ישנות של Firefox: לחצו על מקש Alt ועל מקש המספר או האות על-פי הרשימה. ב Firefox 3 ומעלה: לחצו על המקשים Alt + Shift + המספר או האות.

S - עבור לתוכן העמוד
1 - עמוד הבית
2 - חיפוש
אתר חלופי