מלם שכר - מקצוענות נטו בשבילך
מידע כללי

אי התרת ניכוי דמי חבר/טיפול ארגוני מהכנסת עבודה החייבת בדמי ביטוח

על פי סעיף 17 לפקודת מס הכנסה – עובד, אשר שילם דמי חבר או דמי טיפול לארגון העובדים היציג שלו, יותר לו בניכוי כהוצאה ממשכורתו סכום של 50% מסכום דמי הטיפול המחושבים.

במסגרת הסכם פשרה בין רשות המסים לבין הסתדרות העובדים הכללית החדשה, אשר דן בהכנסת העובד, שקיבל תוקף פס"ד, הוסכם כי בתקופה שמיום 1.1.2013 ועד ליום 31.12.2022 הניכוי יעמוד על 90% (במקום 50%).

בהמשך לפניות מבוטחים ומעסיקים ובהמשך לפס"ד (בע"א 3844/15) מיום 15.12.2016, אשר דן בשאלה האם לעניין חבות המעסיק לשלם מע"מ ומס מעסיקים יש לראות בסכומים שמעביר המעסיק להסתדרות כהכנסת עבודה, פרסם המוסד לביטוח לאומי ביום 1.1.2017 חוזר בנושא ניכוי הוצאות מהכנסת עבודה וניכוי דמי חבר/טיפול.  החוזר הקובע בין היתר כי לעניין קביעת ברוטו לתשלום דמי הביטוח למוסד לביטוח לאומי, יש לראות בתשלומי דמי חבר/טיפול, המשולמים לארגון היציג של העובד, כחלק מהכנסת העבודה של העובד, אף אם תשלומים אלה מוכרים כהכנסה מותרת בניכוי בהתאם לסעיף 17 לפקודת מס הכנסה, ולכן אין להפחיתם מהברוטו החייב בביטוח לאומי.

בין לקוחותינו

כל התכנים, המידע והעזרים המופיעים באתר מלם שכר, נועדו למתן אינפומציה בלבד, ואינם בגדר המלצה.
השימוש באתר כפוף לתנאי השימוש ואינו מחליף את אחריות הגולש לקבלת ייעוץ ע"י גורם מוסמך.

נגישות
גודל טקסט:
א א א
שינוי צבעי האתר:
מקשי קיצור
?

לחיצה חוזרת ונשנית על המקש Tab תעביר אתכם בין הקישורים והאזורים השונים בעמוד.

הפעלת מקשי הקיצור תלויה בדפדפן שבו אתם משתמשים:

ב Internet Explorer ובChrome ובגרסאות ישנות של Firefox: לחצו על מקש Alt ועל מקש המספר או האות על-פי הרשימה. ב Firefox 3 ומעלה: לחצו על המקשים Alt + Shift + המספר או האות.

S - עבור לתוכן העמוד
1 - עמוד הבית
2 - חיפוש
אתר חלופי